• Grupa E Facebook
  • Grupa E Linkedin

Aktualności

Certyfikacje z Norm ISO

Certyfikacje z Norm ISO

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu certyfikacji w zakresie wdrożenia systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO 27001:2017 i uzyskania certyfikatu. Dbanie o bezpieczeństwo informacji naszych klientów i partnerów biznesowych to priorytet Firmy. W związku z powyższym zostały wprowadzone odpowiednie środki zapobiegawcze w celu ochrony przed naruszeniami bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Diamenty Forbsa 2024

Forbes 2024

Śląskie. Przemysłowa historia. Województwo śląskie jest kluczowym centrum gospodarczym w Polsce, z bardzo silną pozycją eksportu. Śląskie to wyjątkowy region, który przyciąga przemysłową historią i dobrym klimatem biznesowym oraz różnorodnością geograficzną, kulturową i społeczną. Znajduje się tu wiele firm zajmujących się produkcją lub naprawą maszyn górniczych, znaczną grupę stanowią też przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji hutniczo-metalowej. To region z niskim 3,6-proc. bezrobociem (dane za październik 2023 r.) i przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem brutto w 2022 roku – 6,7 tys. zł.

czytaj więcej

Diamenty Forbsa 2023

15 edycja rankingu przygotowanego przez redakcję magazynu Forbes, wspólnie z firmą Dun & Bradstreet
Celem rankingu jest zidentyfikowanie najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w danym regionie, które osiągnęły najwyższy średni roczny wzrost wartości. Lista opracowywana jest na podstawie szwajcarskiej metody wyceny spółek, uwzględniającej wyniki finansowe i wartość aktywów, z lat 2017-2021.

czytaj więcej

Gazele Biznesu 2023

Gazele biznesu 2023

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. COFACE, będąc autorem rankingu od 2001 roku, analizuje najbardziej obiektywne kryteria – wyniki finansowe. Udział w rankingu jest bezpłatny, a obecność w nim oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna.

czytaj więcej

Program „Bon na komputer” – nowoczesne narzędzie wspierające nauczycieli w pracy edukacyjnej

Bon dla nauczyciela

Wraz z rozwojem technologii edukacyjnych, nauczyciele znajdują coraz więcej możliwości wykorzystania komputerów w celu usprawnienia procesu nauczania. Jednym z najnowocześniejszych narzędzi wspierających nauczycieli w pracy edukacyjnej jest program „Bon na komputer”. Program ten został stworzony z myślą o ułatwieniu dostępu do technologii informatycznej wśród nauczycieli, umożliwiając im wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w procesie nauczania i uczenia się.

czytaj więcej

Dedykowane środowiska SIEM oraz usługi SOC

Dedykowane środowiska SIEM oraz usługi SOC

Wprowadziliśmy do oferty nowe usługi i rozwiązania w zakresie zwiększenia poziomu cyber-bezpieczeństwa dla firm i instytucji. Dedykowane środowiska SIEM oraz usługi SOC jako odpowiedź na aktualne potrzeby firm oraz organizacji w zakresie podniesienia poziomu cyber-bezpieczeństwa oraz umiejętności ciągłej analizy zdarzeń w środowiskach teleinformatycznych.

Grupa E w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm

Gazele Biznesu

Dziennik „Plus Biznesu” potwierdza przynależność firmy Grupa E Sp. z o.o. do elitarnego klubu Gazel Biznesu, grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

czytaj więcej

Wsparcie cyberbezpieczeństwa w placówkach medycznych 2022

Nawet 900 tys. zł mogą otrzymać z NFZ placówki medyczne na podniesienie poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. O środki mogą wnioskować szpitale, które realizują świadczenia w ramach leczenia szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, lecznictwa uzdrowiskowego oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Środki na ten cel pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Odpowiadając na potrzeby rynkowe dotyczące realizacji programu cyberbezpieczeństwa oferujemy Państwu kompleksową ofertę w tym zakresie – zainteresowanych prosimy o kontakt +48 604 246 094   

Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym „Granty PPGR”

Celem programu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do Internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu zostało przeznaczone jest na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami umożliwiających pracę zdalną. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, z chęcią podpowiemy jakie rozwiązania odnośnie sprzętu komputerowego możemy Państwu zaproponować.

Jesteśmy Diamentem Forbesa 2022

Miło mi poinformować, że nasza firma została wyróżniona w prestiżowym rankingu Diamenty Forbesa 2022 r.
Raport Diamenty Forbesa od lat wskazuje najszybciej rozwijające się polskie firmy, zestawienie obejmuje firmy, które w ciągu trzech ostatnich lat najszybciej zwiększały swoją wartość. Wyróżnienie jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce i tym samym potwierdzeniem naszej stabilności finansowej i wiarygodności dla naszych Klientów. Dziękujemy za zaufanie.

NOWE STATUSY PARTNERSTWA HPE 2021 r.

GRUPA E otrzymała status srebrnego partnera HPE oraz HPE ARUBA – jest to kolejne potwierdzenie rozwoju kompetencji oraz potwierdzenie dla właściwego kierunku rozwoju, realizowanego przez naszą firmę. Dzięki uzyskanym statusom srebrnego partnera, nasi klienci mogą liczyć na  dodatkowe korzyści przy współpracy z nami.

Złoty Partner Handlowy Elzab 2020 r. oraz 2021 r.

Złoty Partner Handlowy Elzab 2020 r. oraz 2021

Miło jest nam poinformować, iż nasza firma uzyskała status „Złotego Partnera Elzab” 2020 r. oraz 2021 r. Otrzymany status świadczy nie tylko o zaangażowaniu w sprzedaż, ale także o wysokim poziomie świadczonych usług przez naszą firmę. Status Złotego Partnera to jednoznaczna rekomendacja, która daje Klientom gwarancję, iż partner posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i potencjał na temat oferowanych rozwiązań z rynku urządzeń fiskalnych.

Acer Synergy Silver Partner 2021

Mamy zaszczyt poinformować o otrzymanym certyfikacie Acer Synergy Silver Partner. Jesteśmy dumni, że udało nam się osiągnąć jeszcze więcej korzyści dla naszych klientów. To sygnał dla nas, że zmierzamy we właściwym kierunku.

Jesteśmy Diamentem Forbesa 2021

Grupa E znalazła się wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” 2021. Jest to coroczny ranking, najszybciej rozwijających się polskich firm. Liderami regionu są firmy, których przychody nie przekroczyły w 2019 roku 50 mln zł. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych firm z województwa śląskiego. Zajęliśmy II miejsce, wyróżnienie naszej firmy świadczy nie tylko o dynamicznym rozwoju firmy, ale również o jej wiarygodności, umiejętnym zarządzaniu. Tytuł „Diamenty Forebsa” jest potwierdzeniem znalezienia się w gronie najlepszych firm w Polsce.
https://www.forbes.pl/diamenty/najszybciej-rozwijajace-sie-firmy-w-wojewodztwie-slaskim-w-2020-roku/8npx065

Grupa E Partnerem Jubileuszu 100-lecia Garbarni

Jako Oficjalny Partner Jubileuszu RKS Garbarnia, wspieramy Klub w 2021 roku.
https://garbarnia.krakow.pl/…/grupa-e-partnerem…/

LIDER STORMSHIELD 2020

Jest nam niezmiernie miło, że nasz podmiot powiązany Centrum Komputerowe Planeta otrzymał wyróżnienie LIDERA STORMSHIELD 2020 w kategorii INTEGRATOR ROKU – za osiągnięcia w sprzedaży rozwiązań bezpieczeństwa.

Skanowanie dokumentów oraz rozwiązania Kodak Alaris

Zapraszamy na nasza nowa witrynę tematyczną poświęconą skanowaniu dokumentów oraz rozwiązaniom Kodak Alaris – www.skanerykodak.pl

CERTYFIKAT

GrupaE Certyfikat

Niezmiernie miło nam poinformować, że zostaliśmy Autoryzowanym Partnerem firmy EVER w zakresie doradztwa i sprzedaży rozwiązań zasilania gwarantowanego EVER dla elektroniki użytkowej oraz infrastruktury IT.

Kongres Partnerów HPE 2020 r.

Kongresu Partnerów HPE

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że podczas Kongresu Partnerów HPE 2020 oficjalnie odebraliśmy Certyfikaty partnerskie jako HPE Partner Ready FY’20: Silver Hybrid IT, Silver HPE Pointnext Services oraz Partner Ready for Networking FY’20: Silver Networking (ARUBA). Uzyskane Certyfikaty są potwierdzeniem kompetencji handlowych, jak i technicznych. Jesteśmy dumni, że współpracując od wielu lat z firmą HPE – cały czas utrzymujemy nasze kompetencje na najwyższym poziomie i możemy poszczycić się wieloma zaawansowanymi realizacjami.

PROJEKT REWITALIZACJI KOPALNI SATURN

Projekt

Mieliśmy zaszczyt i przyjemność pracować przy projekcie związanym z rewitalizacją budynków należących do dawnego kompleksu kopalni SATURN. W ramach projektu zrealizowano kompleksowe wykonanie instalacji elektrycznej, oświetlenia oraz sieci nisko prądowych. Prace realizowane były jako podwykonawca w projektach dla firmy PROCHEM S.A. – będącej generalnym wykonawcą robót budowlanych dla Miasta Czeladź. Budowla zyskała nowe oblicze i przeznaczenie. Będzie teraz służyć mieszkańcom jako Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej „Saturn”. Kopalnia Saturn zakończyła wydobycie w 1996 r., po ponad 100 latach pracy.

E – USŁUGI ZASOBÓW GEODEZYJNYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

e uslugi

GRUPA E razem z podmiotem powiązanym Centrum Komputerowym PLANETA zrealizowała projekt wdrożenia infrastruktury informatycznej oraz systemów bezpieczeństwa w projekcie „E-usługi cyfrowych zasobów geodezyjnych i kartograficznych województwa opolskiego”. Prace realizowane były podwykonawczo dla firmy COMARCH POLSKA będącej generalnym wykonawcą. Z wdrożonego systemu e-usług, świadczonych w ramach udostępnionej platformy informatycznej, będą mogli korzystać mieszkańcy, przedsiębiorcy, geodeci, rzeczoznawcy i projektanci, a także pracownicy urzędów gmin z województwa opolskiego.

Nagroda

Grupa E Nagroda

W dniu 20.09.2019 r. w malowniczym Gródku nad Dunajcem, odbyło się XI spotkanie partnerów handlowych firmy DAGMA, dystrybutora rozwiązań bezpieczeństwa IT. Podczas wieczornej gali Liderów Stormshield nasz podmiot powiązany Centrum Komputerowe Planeta otrzymał wyróżnienie WSCHODZĄCA GWIAZDA – za osiągnięcia w sprzedaży rozwiązań bezpieczeństwa Stromshield.

Wyróżnienie

it-is-art

W dniu 28.03.2019 w Warszawie, podczas kongresu partnerów biznesowych Hewlett Packard Enterprise, otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Innowacyjne osiągnięcia technologicznie 2018 oraz status srebrnego partnera biznesowego HPE.

Youtube     https://youtu.be/h9R33DlMcO8

Bezpieczeństwo

storm

Firma Stormshield kolejny raz, przyznała nam potwierdzenie posiadanych kompetencji technicznych w postaci certyfikatów inżynierskich w zakresie konfiguracji systemów bezpieczeństwa.

Nasze produkty AIO

aio

Wprowadzamy do oferty nowe modele komputerów AIO. Nowe modele X1000 oraz G20 dają jeszcze większe możliwości w zakresie indywidualnej konfiguracji komputera biurkowego – więcej szczegółów

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W KATOWICACH

W grudniu 2013 roku wykonaliśmy dla Archiwum Państwowego w Katowicach przebudowę sieci światłowodowej oraz dostawę przełączników sieciowych HPE. Stały przyrost danych oraz konieczność częstego zapisywania i odszukiwania informacji powodował zatory transmisyjne i jedynym możliwym krokiem było zastosowanie infrastruktury zapewniającej szerszy kanał transmisji z możliwością szybkiej wymiany większej liczby danych.

W ramach zadania, w istniejącej kanalizacji teletechnicznej pomiędzy budynkami zainstalowaliśmy okablowanie światłowodowe oraz w punktach dystrybucyjnych budynków zostały zaimplementowane przełączniki sieciowe z obsługą prędkości 10gbps. Dzięki tej technologii wymiana danych pomiędzy serwerami baz danych a użytkownikami końcowymi jest prawidłowa a czas oczekiwania skrócił się diametralnie w stosunku do działających wcześniej rozwiązań. Zadanie zostało wykonane w terminie 30 dni od podpisania umowy i wykonane należycie.