• Grupa E Facebook
  • Grupa E Linkedin

HPE Nimble

HPE NIMBLE chroń swoje dane wszędzie, codziennie – nowoczesna macierz hybrydowa oraz AllFlash.

Rozwiązanie HPE NIMBLE to kolejny produkt w portfolio HPE który uzupełnia ofertę innowacyjnych rozwiązań macierzowych. Zaawansowana technologia redukcji danych pozwala na zapis większej ilości danych na każdym TB pamięci surowej. Dzięki nowatorskiemu podejściu i zagregowaniu warstwy wymiany danych na kontrolerach macierzy w pierwszej kolejności uzyskujemy znacząco lepszą wydajność w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. HPE NIMBLE to macierz hybrydowa wykorzystująca technologię CASL, łączącą możliwości dysków SSD oraz dysków mechanicznych. Kompresja  bloków z danymi w czasie rzeczywistym i kopie migawkowe dają użytkownikowi potencjał nie spotykany do tej pory w tej klasie rozwiązań macierzy dyskowych.

HPE NIMBLE dzięki pamięci flash oraz analizom predykcyjnym pozwala na wyeliminowanie przestojów w dostępie do danych lub braku dostępności danych. Sztuczna inteligencja realizowana przez rozwiązanie HPE InfoSight pozwala na wykorzystanie gotowych rozwiązań problemów i automatycznie je usunąć bądź powiadomi administratora o konieczności wykonania działania naprawczego.

Chroń swoje dane wszędzie, codziennie dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom:

HPE InfoSight – proaktywne przewidywanie awarii oraz automatyczne usuwanie błędów dzięki bezpośredniej komunikacji z ogólnoświatową bazą incydentów oraz gotowych rozwiązań problemów wynikających z funkcjonowania systemu macierzy.

Triple+ Parity RAID – macierz pozwala na awarię nawet 3 dysków jednocześnie w ramach 24 dyskowej puli . Mechanizm dostępny jako standardowa funkcjonalność w ramach oprogramowania. macierzy.

Deduplikacja i kompresja – procesy deduplikacji oraz kompresji danych realizowane są na poziomie sprzętu w czasie rzeczywistym.

Prostota zarządzania – HPE wie, że klienci poszukują rozwiązań stabilnych oraz nie wymagających istotnych nakładów administracyjnych podczas codziennego użytkowania macierzy.

Gotowy na chmurę – rozwiązania HPE Nimble są przygotowane do integracji z chmurami Azure, Aws lub HPE Cloud Volumes w celu replikacji danych lub możliwości odtworzenia danych w przypadku całkowitej utraty sprzętu (disaster recovery).

NVMe, SCM – macierz HPE NIMBLE jest gotowa na możliwość rozbudowy o dyski NVMe oraz SCM, dzięki którym macierz może być jeszcze bardziej wydajna.

Rodzina HPE Nimble AllFlash / Seria AF

  • AF20Q i AF20 – wydajność i ekonomia.
  • AF40 i AF60 – skalowalność i rozwój.
  • AF80 – dla dużych organizacji, maksymalna skalowalność.

Rodzina HPE Nimble Hybryda / Seria HF-Series

  • HF20H, HF20 – dla każdej małej i średniej firmy oraz organizacji.  
  • HF20C – ekonomia i skalowalność z pojemnością do 2PB.
  • HF40 – średnie przedsiębiorstwa.
  • HF60 – duże przedsiębiorstwa wymagające dużych pojemności oraz wydajności pamięci AllFlash.

Więcej informacji:
https://www.hpe.com/pl/en/storage/nimble.html

Chcesz otrzymać więcej informacji lub szukasz rozwiązania dla siebie skontaktuj się z nami:


tel. + 48 604 246 094